Dolgu Uygulamaları

Çene Dolgusu

Saç Mezoterapisi - Dr. Deniz KlinikGenetik yapıya ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak; çene hattının belirginliğini kaybetmesi,  çene uç yapısının olması gerekenden geride olması, asimetrik ya da sivri/ geniş olabilir. Bu durumlarda çene dolgusu uygulaması, özellikle oval bir yüz yapısına ve güzel bir profil görüntüsüne sahip olmak isteyen kişilerde tercih edilmektedir. Bu işlemde genellikle hyarulonik asitli dolgular tercih edilir. Ortalama 1-2 yıl arasında kalıcılığı olan ve uygulaması yaklaşık 15-20 dakika sürer, işlem öncesi lokal anestezik kremler ile bölge uyuşturulur, kanül ve/veya iğne ile işlem uygulanır.Sonucu hemen görebilirsiniz ve işlem sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Burun Dolgusu

Saç Mezoterapisi - Dr. Deniz KlinikBurnunun genel görüntüsünden şikâyetçi olan kişiler için ameliyatsız bir burun düzeltme işlemidir. Kişinin rahatsızlık duyduğu duruma göre, bu işlemden sonra burun şekil bozukluğu hafifler, asimetrisi düzelir ya da burun ucu kalkabilir. Özellikle burun ucu düşüklüğü olanlar ve profilde kemik çıkıntısı olanlarda sonuçlar memnun edicidir.Bu işlemde genellikle hyarulonik asitli dolgular tercih edilir. Ortalama 1-2 yıl arasında kalıcılığı olan ve uygulaması yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlemden sonra kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

 

Elmacık Dolgusu

Saç Mezoterapisi - Dr. Deniz KlinikElmacık kemiği dolgusu, yüz estetiğinde öne çıkan, kişiye doğal bir güzellik katarak profilini önemli ölçüde değiştirebilen  bir uygulamadır. Elmacık kemiği bölgesinin genetik, aşırı kilo kaybı ve yaşlanmaya bağlı olarak çökmesi yüzümüzü olduğundan daha yorgun, sağlıksız ve üzgün gösterir. Belirgin ve öne çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak ise cildimizin daha gergin ve ifademizin daha genç görünmesini sağlar. Elmacık kemiğine uygulanan dolgu bölgede dolgunluk yaratmanın yanı sıra yüzde lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar. Çene ucuna doğru oluşan sarkmalar ve burun dudak arasındaki nazolabial çizgiler hafifler. Ortalama 1-1,5 yıl arasında kalıcılığı olan ve uygulaması yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlemden sonra kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Nazolabial Dolgu

Saç Mezoterapisi - Dr. Deniz KlinikBurun kanatlarının yanından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial çizgi/oluk” adı verilir. Kilo değişimleri, fazla mimik ve yaşın ilerlemesi ile birlikte çok daha belirgin bir hal kazanır. En fazla dolgu uygulaması yapılan yerdir. Bu çizgiler belirgin ise yorgun, mutsuz ya da daha yaşlı ifadeye neden olur.

Uygulama iğne veya kanül  ile cilt altına hyalüronik asit enjekte edilerek yapılmaktadır. Ağrı oluşmaması için uygulama yapılan alanlara uyuşturucu kremler sürülür. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürer ve etkisi hemen ortaya çıkar. Nazolabial dolgu uygulamasının etkisi  15-18 ay sürecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir